Laminaty poliestrowo-szklane już dziś znajdują zastosowanie w budownictwie, energetyce wiatrowej, kolejnictwie, lotnictwie, motoryzacji, przemyśle chemicznym, maszynowym, dekoracyjnym.
W każdej z tych branż w ciągu najbliższych lat staną się niezastąpione.
Dlaczego?
Laminaty są bowiem uniwersalne i wszechstronne. Używamy ich w domach, korzystamy z nich w miejscach publicznych, wykorzystujemy w technologicznie zaawansowanym przemyśle.
Są wytrzymałe i lekkie, łatwe do modelowania, spełniają wysokie normy bezpieczeństwa i jakości. Z powodzeniem zastępuję tradycyjne materiały i technologie. Pozwalają urzeczywistniać futurystyczne projekty, które dotychczas były zbyt kosztowne lub trudne do wykonania.
Laminaty poliestrowo-szklane słyną z odporności na korozję. Potrafią sprostać surowym wymaganiom – dobrze znoszą uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, wpływ środowiska naturalnego. Są łatwe do mycia, konserwacji i przez długo czas zachowują swoje wyjściowe parametry oraz wygląd. Jednak najważniejszą ich zaletą jest łatwość modelowania, możliwość tworzenia elementów mało- i wielkogabarytowych.
Produkcja superszybkich pociągów, elektrowni wiatrowych, statków, samolotów już dziś nie może się obyć bez laminatów poliestrowo-szklanych. W niedalekiej przyszłości staną się one jeszcze bardziej nieodzowne, oczywiste i pożądane w naszym otoczeniu.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o technologiach wykorzystywanych w przetwórstwie laminatów poliestrowo-szklanych.